Одржан курс „Хармонизација еколошког права Србије и права ЕУ“

У оквиру Жан Моне Катедре за европско еколошко право, 28. маја 2020. године одржан је вебинар курс Хармонизација еколошког права Србије и права ЕУ. У уводном излагању, Драгана Радуловић, руководилац сектора за климатске промене Министарства заштите животне средине, је указала на садржај нацрта Закона о климатским променама. Проф. др Мирјана Дреновак-Ивановић је говорила о статусу и плану законодавне активности у области заштите животне средине, указала на новине које ће у наше право унети Закон о штети према животној средини и Закон о климатским променама, и изнела анализу о искуствима држава чланица у примени правних правила које уређују област накнаде штете према животној средино и климатских промена. Том приликом је указала и на најновије случајеве у пракси Суда правде Европске уније у овим областима. У закључном делу, студенти који током летњег семестра решавали хипотетичке случајеве били су у прилици да укажу на аргументе и закључке до којих су дошли. Курс је похађало 45 полазника, међу којима су били студенти основних, мастер и докторских студија правног и географског факултета, државни службеници, представници Министарства заштите животне средине, службеници у локалној самоуправи у чијој је надлежности доношење еколошких одлука, представници еколошке инспекције на локалном нивоу, представници еколошких невладиних организација.