Настава на Мастер студијама за еколошко право

30. октобра 2019. почела предавања из предмета Еколошко право. Током 30 часова наставе, студенти су у прилици да стекну продубљено знање и разумевања процеса настанка, развоја и промена у еколошком праву, изучавају појмове и принципе еколошког права, упознају се са међународним и домаћим изворима еколошког права, упознају се са правним актима Европске уније у области еколошког права и процесом хармонизације нашег права са правом Европске уније у области еколошког права, стекну опште знањ о еколошкој политици, развију способност за разумевање личне улоге појединца у даљем току развоја еколошког права. Посебна пажња посвећена је улози коју пракса Суда правде Европске уније има на развој еколошког acquis-а и даљи развој еколошког права и анализи предмета који имају кључну улогу за разумевање појединих института еколошко правне заштите.